اخبار

30 دی؛آخرین مهلت ثبت نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

30 دی؛آخرین مهلت ثبت نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
هفدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم،9 اسفند ماه در 18 رشته به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.ثبت نام تا پایان دی ماه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس؛سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس گفت:هفدهمین آزمون سراسری قرآن وعترت با همکاری معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه،اداره کل قرآن وعترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و شبکه قرآن و معارف سازمان صدا وسیما، 9 اسفند ماه در 18 رشته، برگزار می شود.

علیرضا عصاری تقویت وحدت و انسجام برنامه های سازمان ها و نهادهای قرآنی،سنجش و ارزیابی کمی و کیفی موسسات قرآن و عترت،ایجاد انگیزه در بین عموم مردم جامعه به فراگیری معارف قرآن و عترت،به روزرسانی و تکمیل بانک اطلاعات قرآنی کشور در رشته های مختلف آموزشی قرآن را از اهداف برگزاری هفدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برشمرد.

وی گفت: امسال آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در 3 گروه امتحانی حفظ قرآن کریم در 8 رشته،مفاهیم و معارف قرآن اهل بیت در 7 رشته و آموزش های الکترونیکی در 3 رشته برگزار خواهد شد.

عصاری اظهار داشت:گروه امتحانی حفظ قرآن کریم با رشته های حفظ جزء اول، حفظ 3جزء اول، حفظ 5جزء اول، حفظ 10جزء اول، حفظ 15جزء اول، حفظ 20جزء اول، حفظ کل قرآن کریم،حفظ جزء 30 قرآن کریم(طرح بشارت 1452) به دو صورت شفاهی (برای مقطع سنی ابتدایی و پایین تر) و کتبی (برای مقطع سنی بعد از ابتدایی) برگزار خواهد شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس افزود: آزمون گروه امتحانی مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت در رشته های ترجمه و مفاهیم قرآن کریم،تدبر در قرآن،تفسیر قرآن کریم،معارف و حفظ موضوعی قرآن کریم،معارف و حفظ مفاهیم نهج البلاغه،مفاهیم نهج البلاغه و مفاهیم صحیفه سجادیه برگزار می شود.

عصاری عنوان داشت:آزمون گروه آموزش های الکترونیکی در 3 رشته سبک زندگی و سیره معصومین(علیهم السلام)،ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و روخوانی قرآن کریم به صورت الکترونیکی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، اول و دوم اسفندماه 97 برگزار خواهد شد.

وی زمان برگزاری آزمون رشته های کتبی را، پنج شنبه 9 اسفند ماه،اعلام نمود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس یادآور شد: زمان آزمون رشته های شفاهی برای گروه سنی مقطع ابتدایی و پایین تر و حافظان کل قبول شده در مرحله کتبی، از تاریخ 11 تا 16 اسفند است و از تاریخ 18 تا23 اسفند برای دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی شرکت کننده در رشته حفظ جزء 30 قرآن کریم،آزمون شفاهی برگزار خواهد شد.

علیرضا عصاری خاطرنشان کرد: شرکت در تمامی رشته های آزمون برای کلیه داوطلبان مرد و زن،بدون هرگونه محدودیت سنی،آزاد است و هر داوطلب می تواند حداکثر در 4 رشته گروه های  حفظ قرآن کریم، مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت، آموزش های الکترونیکی و حفظ جزء 30 قرآن کریم(طرح بشارت 1452) ثبت نام نماید.

وی اعلام داشت:علاقه مندان می توانند برای ثبت نام از امروز دهم دی ماه تا 30/10/97 از طریق پایگاه اطلاع رسانی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به نشانی https://www.quranedu.ir  اقدام نمایند و از تاریخ 01/12/97 تا 09/12/97 از طریق پایگاه اطلاع رسانی،کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

 

 

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید