اخبار

امام جمعه طبس:مدافعان انقلاب و اسلام پرورش یافته مساجد هستند

امام جمعه طبس:مدافعان انقلاب و اسلام پرورش یافته مساجد هستند
حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) گفت: مسجد سنگر است و از همین سنگر هاست که مدافعان انقلاب و اسلام پرورش می یابند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس؛مراسم گرامیداشت 18 اسفند ماه، سالروز تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد، شامگاه دوشنبه( 20 اسفند) همزمان با نماز مغرب و عشا در محل مسجد بقعه سجادیه طبس و با همکاری کانون فرهنگی هنری امام سجاد (علیه السلام) برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا محمدی» ضمن تبریک 18 اسفند ماه به بیان دستورات و منویات مقام معظم رهبری در ترسیم چشم انداز ۴۰ ساله دوم انقلاب پرداختند و نقش فرهنگ و هنر را در جهت پیشبرد اهداف انقلاب و اسلام را یادآور شدند.

امام جمعه طبس اظهار داشت: اولین مکانی که پیغمبر اسلام (صلوات الله علیه) علی‌رغم اینکه خانه ای جهت سکونت در شهر مدینه نداشتند، بنا نمودند، مسجد بود که هم جهت عبادت و هم ایجاد پایگاه فرهنگی اجتماعی و نظامی جهت دفاع از اسلام محسوب می شد.

 وی ضمن تشکر از فعالیت های فرهنگی انجام شده در سطح مساجد، توسط کانون های فرهنگی هنری و پایگاه‌های بسیج گفت: مسجد سنگر است و از همین سنگر هاست که مدافعان انقلاب و اسلام پرورش می یابند.

در ادامه «سعید برقی» در این مراسم بیان داشت: تعالیم اسلام درقالب هنر بسیار تاثیرگذار خواهد بود و برای جذب جوانان و نوجوانان به مسجد،بهترین زبان، زبان گویای هنر است.

معاون سیاسی اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد همراه با پایگاه های بسیج از این ظرفیت استفاده و در جهت تعالی فرهنگ مسجد و قرآن تلاش کنند.

 در این مراسم همچنین،سرهنگ «رمضانعلی فرحبخش»، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس گفت:کانون های فرهنگی وهنری مساجد همراه با پایگاه های بسیج، زیر نظر مدیریت امام جماعت مسجد، به مثابه دوبال در جهت تعالی فرهنگ تشیع و اسلام و انقلاب تلاش و از اختلافات و حاشیه ها پرهیز کنند.

لازم به ذکر است: در ابتدای این مراسم،حجت الاسلام و المسلمین «مهدی آیین پرست» به نیابت از مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان جنوبی، ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و مسئولین، گزارشی از آمار و فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری شهرستان طبس بیان و تأکید کرد کانون های مساجد در جهت ثبت اعضا در سامانه بچه های مسجد،بیش از گذشته تلاش کنند.

 

 

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۷:۵۶

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید