اخبار

اولین پردیس سینمایی خراسان جنوبی در طبس احداث می شود

اولین پردیس سینمایی خراسان جنوبی در طبس احداث می شود
با امضای تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید،ما بین سازمان امور سینمایی و شهرداری طبس، اولین پردیس سینمایی خراسان جنوبی در طبس احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس؛معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سه شنبه(11تیر)  و پس از ورود به شهرستان طبس،به منظور اجرای طرح احداث پردیس سینما امید، از محل اجرای این طرح بازدید کرد.

رمضانعلی حیدری خلیلی در این بازدید از احداث سالن سینما امید با مشارکت شهرداری خبر داد و افزود: تلاش می کنیم،تا پایان سال پروژه را به پایان برسانیم.

وی اظهار داشت: هدف ما در سال جاری این است که پردیس سینمای امید در ۲۰ شهر فاقد سالن سینما از ۲۰ استان کشور احداث کنیم که در خراسان جنوبی این ظرفیت به طبس اختصاص می یابد.

حیدری خلیلی بیان کرد: اگر ٢٠ شهر در ٢٠ استان در اجرای طرح مشارکت کنند حداقل ٦٠ سالن سینما در ٢٠ شهر اضافه خواهد شد که پیامد مثبت آن افزایش توان زیرساختی سینمای ایران و افزایش دسترسی عمومی و بهبود کسب و کارهای سینمایی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی گفت:این طرح در شهرهای پرجمعیتی که در مراکز استان سینما ندارند و شهرداری ها آماده برای مشارکت در احداث سینما در پارک مرکزی شهر هستند اجرا خواهد شد و در هر استان یک شهر انتخاب می شود.

حیدری خلیلی نیز درحاشیه بازدید از محل اجرای طرح سینما امید و در گفتگو با حسین نظری ،فیلمساز و کارگردان طبسی و سید حمید حقی کارشناس هنری و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس، درباره ایجاد دفتر نمایندگی انجمن سینمای جوان در طبس،راه کارهایی را ارائه و جهت همکاری قول مساعد داد.

در این بازدید«ناصرنبی زاده» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی،«سید علی زمزم» معاون امور هنری ارشاد استان، «مجید بهارستانی» شهردار طبس و «علیرضا عصاری» سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس حضور داشتند.

لازم به ذکر است: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی کشور در ادامه برنامه سفر خود به شهرستان طبس،دیدارهای جداگانه ای با «علیرضا خلیلی» سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس و «مجید بهارستانی» شهردار طبس داشت.

در این دیدارها سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس ضمن استقبال از اجرای این پردیس سینمایی در طبس،آمادگی و همکاری آن فرمانداری را در احداث و اجرای طرح اعلام نمود.

همچنین در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی با شهردار طبس تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید در این شهرستان به امضاء رسید.

لازم به ذکر است که این پردیس سینمایی شامل سه سالن با ظرفیت های متفاوت است که امکان اکران چند فیلم را بطور همزمان دارد. قرار است این پردیس سینمایی در مکان سابق سینمای طبس(سینما ستاره کویر) به مالکیت شهرداری این شهرستان احداث گردد.۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۵۱

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید