اخبار

کارگاه آموزش داستان نویسی در طبس برگزار شد

کارگاه آموزش داستان نویسی در طبس برگزار شد
با حضور مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان،کارگاه آموزش داستان نویسی در طبس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس؛صبح و بعدازظهر جمعه (10 آبان)با حضور مهدی قزلی،جلسات کارگاه آموزشی داستان نویسی، در محل خانه فرهنگ شهرداری طبس برگزار شد.

در این کارگاه ادب دوستان با اصول اولیه داستان نویسی ، طرح مسأله مطالعه ، نوشتن روزانه ، نقطه تعادل اول و انتهای داستان،کشمکش، اتفاق شگفت انگیز و پایان بندی داستان، همراه با ذکر مثال هایی آشنا شدند .

این کارگاه آموزشی با همت و مشارکت خانه فرهنگ شهرداری طبس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی هنری شمیم معرفت گلشن، همچنین شنبه ۱۱ آبان ماه (بعد ازظهر) و با حضور علاقمندان به ادبیات داستانی برگزار می شود.

لازم به ذکر است: تعریف قصه، افسانه و تفکیک انواع داستان، داستانک، داستان کوتاه، داستان بلند و رمان و همچنین تفاوت داستان با سایر نوشته ها و عناصر تصویری در داستان، بازیابی عناصر داستانی در یک فیلم و شناخت عناصر یک داستان از سرفصل های آموزشی کارگاه داستان نویسی است.

یادآور می شود: مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و دبیر اجرایی جایزه ادبی جلال آل احمد از دوره هفتم تا کنون و همچنین دبیر اجرایی جایزه بین المللی شعر فجر از دوره نهم تاکنون است.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳
منبع خبر:خانه فرهنگ شهرداری طبس |

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید