فراخوان نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد در تبریز رونمایی شد
همزمان با برگزاری همایش راهکارهای فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد فراخوان نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد در تبریز رونمایی شد.

در این همایش پوستر فراخوان یاد شده با حضور شهرتی فر فرماندار تبریز، محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارشد زاده مدیرکل بهزیستی استان، سرهنگ دهقان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، خدایی مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی،  حجه الاسلام عباس زاده عضو شورای نظارت بر نمایش استان و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر رونمایی شد.

گفتنی است  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در راستای وظایف خود در زمینه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و با استفاده از زبان تاثیرگذار هنر، نخستین جشنواره فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد با عنوان «راه و چاه» را با همکاری دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، کانون فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان‌َشرقی و انجمن های فرهنگی و هنری استان برگزار میکند. 

این جشنواره با هدف تبیین جایگاه فرهنگ و هنر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تبیین نقش و جایگاه اصحاب فرهنگ و هنردر اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد و  حساس نمودن افراد جامعه نسبت به مسئله اعتیاد  در بخش های فیلم کوتاه، عکس، شعر، نقاشی و کاریکاتور برگزار می شود.

گفتنی است در بخش عکاسی، هر عکاس می تواند 10 قطعه تک عکس در موضوعات جشنواره ارسال نماید.

همچنین در بخش شعر، اشعار در دو بخش ترکی و فارسی پذیرفته میشود.

در بخش نقاشی نیز   هر هنرمند می تواند سه اثر تولیدی ارائه نماید و  تکنیک ارائه آثار آزاد می باشد.

براساس این گزارش در بخش فیلم،  علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب داستانی ،مستندو پویانمایی به صورت MPEG4-H264یا MOR ارائه نمایند.

در بخش کاریکاتور نیز هر هنرمند می تواند 5 اثر ارائه نماید و تکنیک ارائه آثار آزاد می باشد.

لازم به ذکر است علاقمندان می توانند آثار خود را پایان اردیبهشت ماه سال 96 به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،  دفتر فرهنگ آموزش و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی  ارسال نمایند.

همایش راهکارهای فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی و دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و انجمن‌های فرهنگی،‌ هنری و ادبی استان برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۳:۱۵
تعداد کلیک ۱۰۷
برچسب : اخبار استان ها، فهرست اخبار استان ها
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد